imagebaner1 imagebaner4 imagebaner1 imagebaner1 imagebaner4 imagebaner1 imagebaner1 imagebaner4 imagebaner1 imagebaner1 imagebaner4 imagebaner4 imagebaner4
 
درباره موخوره

تعریف

موخوره بیماری ناآشنایی نیست و نیاز به معرفی چندانی ندارد . به بیان ساده،موخوره ،دو شاخه شدن و شکنندگی انتهای تار موهاست که باعث بد شکل شدن آنها می شود.

علل ایجاد موخوره

1-      یبوست: از مهمترین دلایل ایجاد موخوره است که البته به طور معمول مورد غفلت واقع می شود.

2-      استفاده از رنگها و سایر مواد شیمیایی بر روی موها

3-      اقدامات فیزیکی:سشوار کشیدن و برخی روشهای نا مناسب بستن یا حالت دهی مو که باعث ایجاد موخوره می شوند.

4-      خشکی مو:به هر دلیل که باشد می تواند باعث موخوره شود.

 

درمان

درمان موخوره باید با درمان علل ایجاد کننده آن توام باشد ، یعنی موارد 1 تا 4 هر کدام که در مورد بیمار مصداق دارد باید برطرف شود.

 

الف- درمان های عمومی

موخوره معمولا ناشی از غلبه خشکی بر کبد است

الف- الف-  تغذیه: این افراد بهتر است مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی ،غذاهای تند و پر ادویه ، غذاهای مصنوعی و کارخانه ای، آجیل های بوداده ، تخم مرغ ،چای و قهوه و گوجه و بادنجان را کاهش دهند.

 

الف- ب- یک داروی ساده که برای عموم این افراد قابل تجویز است این است که روزی سه استکان از مخلوط مساوی عرق های کاسنی و شاهتره میل کنند . افراد سرد مزاج می توانند علاوه بر این دارو ،صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری خاکشی را با لیوان آب داغ میل کنند . افراد گرم مزاج می توانند یک قاشق چایخوری خاکشی را به هر استکان از ترکیب فوق اضافه کنند.

 

الف- ج- بسیاری از افراد ،از انجام حجامت سود زیادی می برند . این مساله به ویژه در افراد جوان تر یا دارای مزاج گرم صدق می کند . بهتر است در ابتدا حجامت عام (بین دو کتف)انجام شود و به فاصله دو- سه هفته ، در صورت ضرورت ،حجامت سر انجام شود . به هر حال باید توجه داشت که تشخیص ضرورت انجام یا عدم انجام حجامت به عهده پزشک معالج است .

 

ب- درمان های موضعی

1-      کوتاه نگه داشتن موها:این اقدام در درمان بیماری تاثیری ندارد اما ظاهر موها را بهتر می کند و استفاده از سایر داروهای موضعی را آسان تر می کند اگر چه شاید برای خانم ها که اکثر مبتلایان این بیماری را تشکیل می دهند چندان خوشایند نباشد .

2-      صابون های طبیعی: استفاده از صابون ها ی طبیعی مانند صابون زیتون ،مراغه ،قهوه ای ،برگردان و... هم مفید است . بهتر است تا حد امکان از شامپو و مواد شوینده شیمیایی استفاده نشود . در موهای بسیار خشک ، حتی شاید استفاده از صابون های طبیعی هم مضر باشد و بهتر است موها با زرده تخم مرغ ، مخلوط سدر و روغن زیتون و ... شسته شوند .

3-      ماساژ موها: موها و به ویژه انتهای آنها با روغن هایی مانند روغن بادام شیرین یا روغن کنجد هم مفید است .


1

مستقیم با مدیریت : 09123259519
         
Google
    
تماس با ما | ارتباط آنلاین | خدمات | دوره های آموزشی | گالری تصاویر | صفحه اصلی
Copyright 2015© www.karajmo.com All Rights Reserved. / www.parssystem.com طراحی و میزبانی توسط مرکز فناوری اطلاعات و داده های پارس سیستم